[Home]
[Home]
[Home]
[Home]
[Home]
[Home]
[Home]
[]
[]

Palarnia kawy


W naszej prażalni wypalamy tylko najwyższej jakości arabiki niemalże ze wszystkich zakątków świata. Posiadanie własnej maszyny gwarantuje Państwu świeżość kawy przygotowywanej w naszej kafeterii oraz daje możliwość zamówienia i kupienia jej bezpośrednio od producenta, dzięki czemu mogą się Państwo delektować najwyższej jakości produktem.


Jest to oferta skierowana przede wszystkim do koneserów i amatorów królewskich aromatów i subtelnych smaków.

Każda kawa jest wypalana niestandardowo, tzn. nie "na cynamon" czy "full city", itp. Z moich obserwacji i podróży po świecie smaków wynika, że każdą arabikę należy wypalać inaczej, tzn. dłużej lub krócej.


Uzależnione to jest od kraju, z którego pochodzi, miejsca zbioru oraz od warunków klimatycznych, gleby itp.


Największą sztuką jest wypalenie kawy odpowiednio dla każdego rodzaju arabiki tak , aby uzyskać najbardziej optymalny jej smak. Kawy niedopalone mają posmak zbyt surowy i dużą zawartość kofeiny, z kolei przepalone nie oddają prawdziwego jej smaku. Tak więc palenie tylu rodzajów arabik w jednym miejscu jest rzadkością nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Wiemy jak powinno być docelowo wypalone ziarno, ażeby uzyskać optymalny smak kawy i jak stworzyć dobrą mieszankę do ekspresu. Prażalnia kawy jest więc sercem naszej kafeterii, gdyż to tam powstaje królewski smak i aromat napojów serwowanych w Cafe Faktoria.


Serdecznie zapraszamy.

Cafe "FAKTORIA" ul. Krakowska 6 b |  24-120 Kazimierz Dolny | tel. (81) 88-10-057 | e-mail: biuro@cafefaktoria.pl

Kompleksowa obsługa IT firm i instytucji
Realizacje projektów www, animacje na telebim